Pamiętamy o Święcie Szkoły

Właśnie mijają 33 lata od dnia 5 grudnia 1987 roku, w którym ówczesny Kurator Oświaty i Wychowania, Norbert Gorol, nadał naszej Szkole imię Józefa Rymera, górnika, wielkiego patrioty i pierwszego wojewody śląskiego. Odtąd dzień 5 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Święto Szkoły.

Pamiętając o tym niezwykłym wydarzeniu, także o 98 rocznicy śmierci Józefa Rymera, Patrona Szkoły, uczniowie z różnych klas naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przygotowali zdalnie program artystyczny, prezentowany w formie filmiku. Oczywiście nie zabrakło też „Pieśni Szkoły”, której słowa „Dziś chcemy z jego nauki siłę, wytrwałość brać …” są w dobie zdalnego nauczania wyjątkowo potrzebne i bliskie.
A.K

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.