Wycieczka klas 4 i 5

29 września uczniowie klas: 4. i 5. wraz z opiekunkami udali się na całodniową wycieczkę. Zaczęli od wizyty w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie od 22 września wystawiany jest nowy spektakl pt.: „Pinokio. Il grande musical”. Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na młodych widzach. Ponad dwie godziny wspaniałej gry aktorskiej, pięknej muzyki i mistrzowskiej choreografii – minęły szybko, ale doznania estetyczne pozostaną z dziećmi na długo. Podobnie jak przesłanie tej widowiskowo przedstawionej historii o wolności i miłości.

Po wizycie w teatrze udaliśmy się do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Obiekt ten oferuje bardzo nowoczesną, pełną multimediów wystawę – dla wielu uczniów była to atrakcyjna lekcja historii. Historii jakże ważnej, gdyż tak bliskiej nam – Ślązakom. Dzieci dowiedziały się o powstaniach śląskich, plebiscycie, poznały też historie zwykłych ludzi, mieszkających na tym spornym terenie, których podzieliła sprawa przynależności do Polski czy Niemiec. Największą atrakcją dla uczniów był Wirtualny Pomnik Powstańców Śląskich – aplikacja, która wyświetla nazwiska powstańców.

Nie obyło się bez pamiątek, które każde dziecko otrzymało podczas zwiedzania. Wycieczka była udana – pełna wrażeń i pouczająca. Na pewno wkrótce wybierzemy się ponownie do teatru.

E.B

Fotorelacja TUTAJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.