Dzień Drzewa

Październik w szkole kojarzy się nie tylko z porannymi chłodami, lecz również z obchodami Dnia Drzewa.

Tegoroczna akcja miała na celu przybliżyć uczniom znaczenie wartości drzew w sąsiedztwie człowieka.

Młodsze klasy wraz z wychowawcami uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych w zagajniku na ścieżce dydaktycznej Obszaru Chronionego Krajobrazu. Tam uczniowie wzięli udział w praktycznej stronie zajęć rozpoznając na podstawie książek „Jakie to drzewo”, mierzyli grubość pni za pomocą taśmy mierniczej, dokonywali obserwacji liści przez lupy, podziwiali wysokie drzewa wykorzystując w tym celu lornetki oraz recytowały wiersze o drzewach.

Uczniowie klas starszych, przygotowali gazetki ścienne o tematyce przyrodniczej oraz  uczestniczyli z Panem Piotrem Rybarzem w zajęciach terenowych zapoznając się z nowymi wiadomościami o starych drzewostanach nad Odrą.

Odpowiedzialni za zorganizowanie Dnia Drzewa byli Pani Bernadeta Sternisko i Pan Piotr Rybarz

B.S.

Fotorelacja TUTAJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.