Lekcje higieny

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej „Wirusoochrona” organizowanej przez Sanepid.

Dzieci zapoznały się z zasadami higieny mycia rąk, kulturą przygotowania posiłku oraz jego konsumpcją.

Uczniowie kierowali swoje działania na zajęcia podnoszące wiadomości z zakresu profilaktyki i ochrony zdrowia poprzez zaznajomienie się ze sposobami wzmacniania swojego organizmu, aby uchronić się przed wirusami.

Pierwszoklasiści rysowali piramidę żywienia, oglądali filmy tematyczne, śpiewali i w końcu samodzielnie przygotowali wyśmienitą surówkę owocową.

Uczniowie klasy drugiej wykorzystując wiedzę z wiersza” Gdzie się kryją witaminy” zorganizowali wystawę z warzywami, przygotowali gazetkę i przedstawienie, demonstrowali umiejętności mycia rąk oraz przygotowania zdrowych kanapek i surówek warzywno- owocowych.

Klasa trzecia skupiła się na zgromadzeniu informacji dotyczących sposobów podnoszenia odporności poprzez proste, codzienne działania, które umożliwiają być zdrowym dzieckiem. Dzieci przygotowały scenki Ruch to zdrowie, Śmiech to zdrowie, Sen to zdrowie. Trzecioklasiści przygotowali smaczne, zimowe herbaty z malinami, miodem, kardamonem i cytryną. Wyciskali soki owocowe i warzywne, którymi następnie się częstowali.

Poprzez takie działania uczniowie zrozumieli, że należy codziennie dbać o swój organizm troszcząc się o niego dostarczając mu odpowiedniego, zdrowego pożywienia, zapewniając mu sporą dawkę ruchu, dużo snu i śmiechu.
B.S

Fotorelacja TUTAJ

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.