Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2021 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani dyrektor mgr Anny Kubicy, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewelina Piontek, wiceprzewodnicząca RR Pani Ewelina Chłapek, dr Daniel Szlachta – autor wydanej w tym roku przez Instytut Pamięci Narodowej broszury o Józefie Rymerze.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 1 pod kierunkiem pani Krystyny Praszelik oraz nauczyciela wspomagającego Karoliny Ciuberek i uczniowie klasy 2 pod kierunkiem pani Eweliny Fuchs . Młodzi artyści piosenką, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Podczas akademii uczniowie klasy 7 pod kierunkiem pani dyrektor mgr Anny Kubicy zaprezentowali  sylwetki i twórczość Patronów Roku 2021 (S. Lem, C.K. Norwid, K.K. Baczyński, T. Różewicz i kard. S. Wyszyński).  Natomiast dr Daniel Szlachta opowiedział zebranym o życiu i osiągnięciach Józefa Rymera.

 

Na zakończenie akademii głos zabrała pani  dyrektor mgr Anna Kubica, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Głos zabrały również przedstawicielki Rady Rodziców, które wręczyły róże nauczycielom oraz uczniowie Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali upominek – serduszko dla każdego pracownika szkoły.

 

 

Pani mgr Edyta Obruśnik nagrodziła uczniów biorących udział, którzy brali udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
K.P

 

 

 

 

 

Fotorelacja TUTAJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.