Wycieczka edukacyjna do Łubowic

28 października 2021 r. uczniowie klasy piątej naszej szkoły w ramach przedmiotu Historia i Kultura Niemiec pojechali na wycieczkę edukacyjną do Łubowic – miejsca urodzenia niemieckiego poety Josepha von Eichendorffa.

Celem wycieczki było poznanie historii śląskiego odgałęzienia rodu Eichendorffów, zwiedzanie Izby Pamięci Josepha von Eichendorffa oraz Izby Regionalnej z ekspozycjami archeologicznymi.Podczas wycieczki uczniowie grali w krótką grę terenową wokół ruin pałacu oraz na terenie parku pałacowego. Musieli odnaleźć oraz rozwiązać zadania i łamigłówki ułożone przez organizatora.

Po wyczerpującej grze w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa czekał na wszystkich poczęstunek.A.L.

Fotogaleria TUTAJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.