Wycieczka klas V i VI do raciborskiej Strefy Odkrywców – SOWA

We wtorek 18 października klasy V i VI wybrały się na warsztaty do SOWY czyli raciborskiej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Dzieci miały możliwość obejrzenia wystawy złożonej z kilkunastu eksponatów, wykonanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz samodzielnego wykorzystania ich podczas indywidualnych eksperymentów. Każdy eksponat miał ukryte jakieś zjawisko, które trzeba było odkryć i pobawić się nim.

Podczas warsztatów uczniowie otrzymali zadania do wykonania bez instrukcji.

Musieli samodzielne rozwiązać zadania konstrukcyjne wykorzystując swoją pomysłowość i logiczne myślenie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ☺
A.L.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.