W Zabełkowie gwara ciągle żywa!

16 marca w Centrum Kultury w Tworkowie odbyła się kolejna edycja Konkursu Gwary Śląskiej. Na scenie zaprezentowali się artyści również z naszej szkoły i naszego przedszkola. Okazało się, że doskonale godają po śląsku i tym samym świetnie
pielęgnują gwarę. Przedstawili na scenie różnorodne teksty m.in. bajkę o rybiorzu i złotej rybce czy godkę o kluskach.

Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia, a są to: Martyna Fila i Emilia Kupka. Wyróżnione zostały również nasze przedszkolaki: Zofia Mazur, Liliana Buba. Grand Prix w kategorii „przedszkola” otrzymał Wojciech Seemann.

ZSP reprezentowali: Anna Jureczka, Zofia Mazur, Liliana Buba, Wojciech Seemann, Tomasz Seemann, Szymon Pietrasz, Wiktoria Wileczelek, Antonina Sywulak, Maximilian Kubny, Olivier Gliśnik, Maksymilian Basista, Martyna Fila, Amelia Piontek, Emilia Kupka, Natalia Polnik, Karolina Basista
S.P.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.