Obchody dnia św. Marcina

 

W dniu 10.11.2022r w Zabełkowie odbyły się
I obchody dnia
św. Marcina. Impreza organizowana była przez organizacje społeczne wsi Zabełków. W przebieg uroczystości włączyła się również nasza placówka. Przeprowadzony został w szkole i przedszkolu konkurs na najładniejszy lampion św. Marcina, a uczniowie klasy 8 wraz z panią dyrektor mgr Anną Kubicą przygotowali inscenizację pokazującą życie św. Marcina.

 

Dzieci z przedszkola wraz z rodzicami oraz uczniowie szkoły wraz z wychowawcami przeszli ze swoimi lampionami w pochodzie od kościoła parafialnego do boiska LKS Zabełków, gdzie przy ognisku było wspólne śpiewanie, można było również zakupić różnorodne smakołyki i łakocie.

WYNIKI KONKURSU „LAMPION NA ŚWIĘTEGO MARCINA”

W konkursie wzięło udział 46 uczniów z klas i-VIII.
Wyróżnienia otrzymali:
Bianka Kretek kl. 1
Hanna Klon kl. 1
Michał Zagata kl. 2
Oliwia Hanc kl. 2
Krzysztof Kwaśnica kl. 2
Igor Szewczyk kl. 4
Maksymilian Basista kl. 4

Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Obchody dnia św. Marcina została wyłączona

Konkurs „Uzależnienie miażdżą marzenia”

17 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym pt.: ,,Uzależnienia miażdżą marzenia”, organizowanym w Bibliotece Publicznej w Zabełkowie przez panią T.Brzeźniak. W konkursie wyróżniono uczniów, którzy wykonali najciekawsze prace plastyczne. Każdy z nich otrzymał dyplom, bon podarunkowy oraz słodki upominek. Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach 👏🏻👏🏻👏🏻

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Konkurs „Uzależnienie miażdżą marzenia” została wyłączona

Wycieczka klas V i VI do raciborskiej Strefy Odkrywców – SOWA

We wtorek 18 października klasy V i VI wybrały się na warsztaty do SOWY czyli raciborskiej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Dzieci miały możliwość obejrzenia wystawy złożonej z kilkunastu eksponatów, wykonanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz samodzielnego wykorzystania ich podczas indywidualnych eksperymentów. Każdy eksponat miał ukryte jakieś zjawisko, które trzeba było odkryć i pobawić się nim.

Podczas warsztatów uczniowie otrzymali zadania do wykonania bez instrukcji.

Musieli samodzielne rozwiązać zadania konstrukcyjne wykorzystując swoją pomysłowość i logiczne myślenie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ☺
A.L.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Wycieczka klas V i VI do raciborskiej Strefy Odkrywców – SOWA została wyłączona

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku 14 października w ZSP w Zabełkowie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia z udziałem nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów i przedszkolaków.

Pani Dyrektor mgr Anna Kubica przywitała wszystkich zebranych, tym samym rozpoczynając część oficjalną akademii.

 

Następnie nasi najmłodsi wychowankowie z przedszkola pod opieką pani Anny Nowak i Marty Nawrockiej zaprezentowali swoje talenty wokalno – taneczne.

Po występach przedszkolaków przyszedł czas na Galę Oskarowo – Jabłkową, którą przygotowali uczniowie klasy II i III pod kierunkiem pani Eweliny Fuchs oraz pani Krystyny Praszelik. Podczas gali wszyscy pracownicy ZSP otrzymali „Oskary jabłkowe„ 🏆

Galę uświetnił występ zespołu wokalnego prowadzonego przez panią Edytę Obruśnik.

Akademię zakończyły życzenia i słodki upominek Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
E.F.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej została wyłączona

Dzień Drzewa

 

 

W dniu 12.10.2022r. zorganizowany został w naszej szkole „Dzień Drzewa”. W tym dniu uczniowie ubrani byli w kolorach jesieni. Każda klasa przygotowała na lekcji przyrody i geografii z Panem Piotrem Rybarzem oraz z klasy młodsze ze swoimi wychowawcami, plakat na temat  drzewa, które wcześniej zostało przez uczniów wylosowane. Na plakatach tych pojawiły się również hasła propagujące ochronę przyrody i środowiska, w którym żyjemy.

 

 

Punktem kulminacyjnym tego dnia było posadzenie przez uczniów klasy 8 wraz z nauczycielem nowego drzewka – Malus Red Sentinel, które będzie cieszyło oko, a zarazem dawało smaczne owoce.

 

 

 

 

 

 

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Dzień Drzewa została wyłączona

Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest co roku w pierwszy piątek października. W tym roku świętowaliśmy go 7 października.

W ramach akcji podczas lekcji matematyki uczniowie brali udział różnych zabawach związanych z tabliczką mnożenia i logicznym myśleniem, m.in. „Tabliczkowe wróżby” oraz „Tabliczkowy Escape Room”.

Cały tydzień na gazetkach szkolnych wisiały różne zadania matematyczne w formie zagadek. Zadaniem uczniów było zabawić się w detektywa i znaleźć złodzieja opuszczonego domu. Udało się to wykonać ósmoklasistką: Wiktorii Cymbaluk, Karolinie Drobny oraz Amelii Kubny.

W klasach III – VIII został przeprowadzony konkurs pt. „Sprawdzamy, czy tabliczkę mnożenia znamy”, w którym wyłoniliśmy Mistrza Tabliczki Mnożenia każdej klasy. Po zaciętych dogrywkach mistrzami zostali:
Klasa III – Staś Rojewski
Klasa IV – Mykhailo Herasymenko
Klasa V – Szymon Pietrasz
Klasa VI – Lena Stanuch
Klasa VIII – Dominik Zygar

Rozdanie dyplomów i nagród, sponsorowanych przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców, odbędzie się podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Serdecznie gratulujemy!
E.O

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Dzień Tabliczki Mnożenia 2022 została wyłączona

Wycieczka klas V i VI do Fly Park

27 września 2022 roku z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy V i VI naszej szkoły pojechali na wycieczkę do parku trampolin Fly Park w Radlinie. Celem wyjazdu była integracja uczniów oraz promowanie aktywnego stylu życia.

Po rozgrzewce, pod okiem instruktorów, uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, grali w zbijaka, a nawet próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą.
A.L.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Wycieczka klas V i VI do Fly Park została wyłączona

Europejski Dzień Języków Obcych

W poniedziałek 26 września odbyły się w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych 🇩🇪🇫🇷🇵🇱🇮🇹🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇪🇸🇨🇿 Zaangażowana została cała społeczność szkolna, od najmłodszych po najstarszych uczniów. Wszystkie klasy wykonały przepiękne, kolorowe plakaty na temat wylosowanego przez siebie kraju. Sale lekcyjne zaś zostały udekorowane w kolorach flagi wybranego państwa. Korytarze szkolne oraz sale tego dnia były bardzo kolorowe. Wszystkie klasy przygotowały również tradycyjne potrawy. Mieliśmy okazję spróbować przekąsek, deserów i napojów charakterystycznych dla wylosowanych przez siebie Państw 🥗🍲🍝🍬🍫 Sposoby prezentacji potraw przeszły nasze najśmielsze oczekiwania dzięki różnorodności i pomysłowości rodziców i dzieci. Degustacja specjałów cieszyła się bardzo wielkim powodzeniem 😋

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, pomoc, wsparcie i wysiłek włożony w przygotowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych ❤🙏🏼

A.L.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Europejski Dzień Języków Obcych została wyłączona

Gminna wycieczka do Warszawy

Warszawa 21-23.09.2022r.
W piątek zakończyła się trzydniowa wycieczka do stolicy organizowana przez Urząd Gminy Krzyżanowice. Udział w niej wzięli członkowie Młodzieżowej Rady Gminy oraz przedstawiciele młodzieży szkolnej. Program wycieczki pozwolił nam zwiedzić Warszawę wzdłuż i wszerz. Najważniejszym punktem programu było zwiedzenie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Żywą lekcję samorządności przybliżyła nam pani Senator RP Ewa Gawęda. Oprócz  Muzeum Powstania Warszawskiego,  Zamku Królewskiego Powązek, Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik zwiedziliśmy również królewskie Łazienki, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Grób Nieznanego Żołnierza. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Dziękujemy panu wójtowi Grzegorzowi Utrackiemu i towarzyszącej nam pani sekretarz Małgorzacie Krzemien za wspaniałą organizację.
Marta Rybarz, Amelia Kubny, Paweł Tomas.

Fotogaleria TUTAJ

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Gminna wycieczka do Warszawy została wyłączona

Akcja Sprzątanie Świata

23 września szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku trochę inaczej niż zwykle, bo została ona przeprowadzona w formie plastycznej. Każda z klas przygotowała plakat na temat selektywnej zbiórki odpadów i zaprezentowała reszcie szkoły.

Wydarzenie to z pewnością rozbudziło świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za środowisko naturalne.
E.J.-C

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Akcja Sprzątanie Świata została wyłączona