Projekt Laboratoria Przyszłości

 

Walentynki można obchodzić na różne sposoby. Uczniowie klasy piątej na lekcjach techniki od kilku tygodni przygotowywali się do tego miłego święta. W pierwszym etapie szlifowali przyniesione surowe deski, potem z zaangażowaniem wbijali gwoździe, następnie kolorowymi nićmi ozdabiali serduszka, a na koniec lutownicą wypalali wzorki. Efekty swojej pracy uczniowie przekazali swoim bliskim z okazji Walentynek. Sprzęt do stworzenia tych miłych upominków pozyskany został z projektu Laboratoria Przyszłości

 

Zabawa z codey rocky

W miesiącu grudniu uczniowie mieli okazje zapoznać się z robocikami codey rocky
i aplikacją makeblock.


Program Corinth 3D

Program Corinth 3D zakupiony z funduszy projektu Laboratoria Przyszłości wykorzystywany jest na zajęciach aby uatrakcyjnić uczniom wybrane partie materiału.


Praca z drukarką 3D

W miesiącu październiku uczniowie na kółku informatycznym rozpoczęli pracę z drukarką 3D.Rozpoczęli swoją przygodę  od modelowania 3D w  prostym programie, który pozwala na pracę z uczniami w szkole podstawowej,  TinkerCAD. Uczniowie projektowali proste elementy a następnie następowało kolejne ich drukowanie.

 


Fotografia ma tyle oblicz ile osób chwytających za aparaty. To wyjątkowe medium pozwala na ukazanie świata z przeróżnych perspektyw i spoglądania na to, co umyka ludzkim oczom.

Dziś na zajęciach informatycznych grupa uczniów z klasy 8 miała okazję zapoznać się z tajnikami fotografii. Uczniowie wykorzystywali sprzęt służący do fotografii pozyskany z Projektu Laboratoria Przyszłości.
K.N