Jak św. Marcin pomógł żebrakowi…

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości, ale również dzień, w którym w szczególny sposób upamiętnia się postać św. Marcina. Z tej okazji 10 listopada w kościele parafialnym w Zabełkowie odbyło się nabożeństwo, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej oraz wychowankowie tutejszego Przedszkola wraz z rodzicami. Po nabożeństwie wszyscy mogli zobaczyć scenkę rodzajową przedstawiającą elementy z życia św. Marcina, a szczególnie historię, kiedy to Marcin – jeszcze jako żołnierz – zauważył w mieście Amiens biednego żebraka. Wzruszony podzielił się z nim swoim płaszczem. Podobno jeszcze tej samej nocy żołnierzowi ukazał się w śnie Jezus, który dziękował za jego postawę.

Po scence odegranej przez uczniów naszej szkoły wszyscy wzięli udział w pochodzie na boisko, gdzie rozdawano pyszne rogaliki wypieczone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

W trakcie wydarzenia rozdano również nagrody dla uczestników konkursu na najpiękniejsze lampiony, ufundowane przez organizatorów wydarzenia.

Później były gry, zabawy i sporo smakołyków. Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w organizację tej imprezy.
S.P

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.