Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych 🇵🇱 Po 123 latach zaborów, niewoli, naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem, nasz kraj odzyskał suwerenność w 1918 roku. Z tej to okazji wczoraj, 10 listopada 2023 roku w murach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabełkowie odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez klasę V i klasę VI, pod przewodnictwem wychowawców – pani Edyty Obruśnik-Dykacz i pani Anety Lasak.

​Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie, przeplatane pieśniami patriotycznymi, przygotowane przez szkolne kółko wokalne. Nostalgicznego nastroju dodały utwory wielkiego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, które były tłem dla występujących. Nie zabrakło również przemowy pani wicedyrektor Katarzyny Niewęgłowskiej.

​Na koniec akademii cała szkoła odśpiewała wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji #SzkołaDoHymnu 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
E.O.-D.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.