Klasa 6 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i nie tylko…

W środę, 8 listopada klasa 6 naszej szkoły wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Niewęgłowską oraz panią Anetą Lasak wybrała się w ramach współpracy na Politechnikę Śląską do Gliwic. Uczniowie zwiedzili tam Laboratorium Wirtualnego Latania, w którym stoi duże urządzenia treningowe przypominające kadłub samolotu. Po krótkim wykładzie dr. inż. Dariusza Myszora uczniowie mieli okazję stać się pilotami samolotów, zasiadając w symulatorach lotów. Było to naprawdę niezwykłe doświadczenie ✈️ Uczniowie mieli też okazję porozmawiać ze studentami, zadawać im pytania związane z lotnictwem. Wśród nich znalazło się paru pasjonatów.

W drodze powrotnej pojechaliśmy do Muzeum Ognia, które znajduje się w Żorach 🔥 Uczniowie brali tam udział w pokazach chemicznych, rozpalili ognisko bez użycia zapałek oraz zobaczyli jak wybucha wulkan, a wszystko to przy udziale wyobraźni. Po pokazach uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Śladami ognia”. Interesującą atrakcją było też zwiedzanie ekspozycji i korzystanie z prezentacji multimedialnej, która szlakiem prowadziła dzieci przez historię, ujawniając tajemnice żywiołu ognia na przestrzeni wieków. Dzieci znakomicie się bawiły, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki ☺️

A.L.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.