Wycieczka do Manufaktury Czekolady

W dniu 3 marca 2022r. uczniowie klas III i IV udali się do Manufaktury Czekolady w Jastrzębiu Zdroju, gdzie wzięli udział w warsztatach.

W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak wygląda kakaowiec, mogły dotknąć i powąchać jego skorupę. Podczas multimedialnej prezentacji dzieci z zainteresowaniem śledziły zdjęcia oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Największą atrakcją było tworzenie własnej tabliczki czekolady. Każdy z uczniów otrzymał foremkę z tabliczką płynnej, ciepłej czekolady, którą samodzielnie ozdabiał suszonymi owocami np. malinami, truskawkami czy orzechami. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. Zrobione przez siebie czekolady uczniowie mogli zabrać do domu. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci dzieci
A.L.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.