Mały Książę odwiedził KGW w Zabełkowie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Rymera przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabełkowie przedstawili 8 marca z okazji Dnia Kobiet w Gościńcu nad Strumykiem spektakl muzyczno-teatralny pt. „Mały Książę”. Niezwykłą podróż po planetach i opowieść o prawdziwej przyjaźni młodzi artyści z klas III-VIII zaprezentowali podczas spotkania Koła Gospodyń Wiejskich, w którym wzięli udział także Wójt Gminy Krzyżanowice, Pan Grzegorz Utracki, i Sołtys Zabełkowa, Pan Marian Studnic.

Podczas inscenizacji trzecioklasiści przy piosence „Wirują planety” z humorem odkryli tajemnice naszego Układu Słonecznego. Wpleciona w podróż historia małego chłopca z planety B-612 i jego niezwykłe rozmowy m.in. z Różą, Lisem, Bankierem, Geografem, Pijakiem czy Latarnikiem, przypomniały, że naprawdę w życiu „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Całość przepełniona muzyką i śpiewem zespołu wokalnego, śpiewającego m.in. „Gdzie jesteś, Mały Książę, gdzie” przy akompaniamencie Pani Edyty Obruśnik, bardzo barwnie podkreślała istotę prawdziwej przyjaźni, zgodnie ze słowami: „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”.

Przedstawienie zostało przygotowane przez Panie Annę Kubicę, Ewelinę Fuchs i Edytę Obruśnik w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Anna Kubica

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.