Wycieczka z Zabełkowa do Włoch

Po południu w czwartek 25 maja uczniowie z naszej Szkoły Podstawowej im. J. Rymera przy ZSP w Zabełkowie wyruszyli na wycieczkę do Włoch. Wśród dziewiętnastoosobowej grupy byli głównie ósmoklasiści. Na parkingu przy kościele św. Jadwigi, wraz z paniami Anną Kubicą i Elżbietą Niedzielą, dołączyli do 42 uczestników i 4 opiekunów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wodzisławiu Śl. Pilotem był pan Ryszard Wojdyło z Biura Turystyki Szkolnej i Edukacyjnej „Linguist travel”.
Zmierzając do włoskiego Rimini wycieczkowicze najpierw zwiedzili bazylikę św. Antoniego w Padwie. W drodze do niej przeszli przez największy Plac w Europie, czyli Prato Della Valle. Potem udali się na plac Piazza dela Erbe, gdzie wyróżniał się tzw. Pałac Rozumu, słynący przed laty z wyjątkowo sprawiedliwych wyroków sądowych. Po dotarciu do hotelu ABC, zakwaterowaniu i posiłku we włoskiej pizzerii, nadszedł czas na relaks na plaży i przywitanie się z Morzem Adriatyckim.

Sobota minęła głównie w Mirabilandii. Szybko zleciały godziny w tym ogromnym parku rozrywki. Szczególną atrakcją był pokaz umiejętności jazdy samochodem i motocyklem. Warkot silników, umiejętności kaskaderskie i muzyka tworzyły prawdziwe show. Spacer wcześniej po uroczym miasteczku Cesenatico, a potem wzdłuż nabrzeża w porcie Marina dopełniły wrażeń.

Następny dzień upłynął w ślicznym Sani Marino i Gradarze ze średniowieczną architekturą. Przepiękne widoki, urocze sklepiki, średniowieczny zamek wywarły spore emocje. Po trudach zwiedzania czekał odpoczynek na plaży z kąpielami w morzu.

W poniedziałek w drodze powrotnej przyszedł czas na zobaczenie Wenecji i rejs statkiem na wyspę Burano z jej kolorowymi domkami. Plac św. Marka, śliczne uliczki i gondole, podkreślały niezwykły klimat włoskiej kultury.

Poznawanie jej piękna i języka włoskiego sprawiło, że pobyt we Włoszech był bardzo ciekawy i wiele nauczył. We wtorek 30 maja wycieczkowicze mogli już o tym opowiadać w domu.
Anna Kubica

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.