Akademia z okazji rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem Sztandaru Szkoły oraz odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie pani dyrektor Anna Kubica przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów i przedszkolaków.

Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy 2 i 3 pod kierunkiem pani Krystyny Praszelik i Eweliny Fuchs oraz nauczyciela wspomagającego Karoliny Ciuberek. Młodzi artyści piosenką i słowem naświetlili, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla Europy. Na zakończenie części artystycznej kółko wokalne pod kierunkiem pani Edyty Obruśnik zaśpiewało pieśń „Witaj majowa jutrzenko.” Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie odśpiewano Pieśń Szkoły i wyniesiono Sztandar Szkoły. Uroczystość szkolną uświetnił również występ taneczny grupy przedszkolaków pod kierunkiem pani Anny Nowak. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Anna Kubica. W swym wystąpieniu podziękowała wszystkim za przygotowanie apelu oraz zwróciła uczniom uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas „przerwy majowej”.
K.P.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.